Pārdzīvot vasaru birojā

Jūnijs, 2017

Vasara_Biroja_Simplika

Kaut vasara šogad pie mums nāk īpaši kūtri un negribīgi, vairumā uzņēmumu atvaļinājumu grafiki jau saplānoti, un ik pa laikam kāds kolēģis ar laimīgu smaidu sejā atvadās uz nedēļu, divām.

Skaidrs, ka arī vasarā darbs turpinās, un gan vadītājs, gan paši darbinieki šajā laikā var veidot tādu vidi, lai vasaru birojā nevis pārdzīvotu, bet izbaudītu!

Pārdomāts atvaļinājumu plāns un vienlīdzīga, godīga attieksme

Zinot uzņēmuma “sastrēguma” stundas un īpaši noslogoto laiku, vēlams jau pie darba attiecību uzsākšanas informēt un vienoties ar darbiniekiem par atvaļinājuma politiku uzņēmumā – atvaļinājumu plānošanas principiem, ieteicamajiem atvaļinājumu laikiem, paaugstinātas noslodzes periodiem, kad brīvdienas nav vēlamas. Ar vienlīdzīgiem nosacījumiem, kas vienādi saistoši visiem darbiniekiem.

Darbinieku slodze uz citu atvaļinājuma rēķina

Viena no atvaļinājumu laika problēmām – kolēģu pārslodze, veicot brīvdienas baudošā kolēģa darbu.

Lai no tā izvairītos,

 • rosiniet darbiniekus laikus plānot veicamos uzdevumus un visu prioritāro paveikt pirms atvaļinājuma, neatstājot pusdarītus darbus kolēģiem,
 • ja tomēr darbinieka atvaļinājuma laikā veicami kādi neatliekami uzdevumi, sadaliet tos uz vairāku kolēģu pleciem, nepārslogojot vienu cilvēku,
 • piesaistiet pagaidu darbinieku(-s), kas vasaras periodā veiktu administratīvas, nespecifiskas funkcijas un atslogotu komandu kopumā.

Citāda ikdiena

Ja vasarā jūsu uzņēmumā, nozarē raksturīgs mazāks darba apjoms, izmantojiet šo laiku jauniem projektiem, ideju ģenerēšanai un citkārt laika trūkuma dēļ atlikto plānu īstenošanai; dažādojiet ikdienu, rosiniet darbiniekus mainīt ierasto rutīnu. Iespējams, jauna pakalpojuma izstrādi mierīgi var veikt attālināti, piemēram, vasarnīcā.

Laiks izaugsmei

Ierasts, ka aktīvā mācību sezona sākas rudenī, tomēr daudzi izvēlas apmeklēt kursus un mācības tieši vasarā, jo īpaši pie samazināta darba apjoma. Piedāvājiet darbiniekiem apmeklēt kursus, organizējiet mācības birojā.

Īpaša atmosfēra birojā!

Šis ir pateicīgs laiks, lai veidotu īpašu vidi – tādu, kurā darbinieki grib strādāt arī vasarā.

 • Elastīgs, vēl elastīgāks darba laiks. Daudzi izmanto iespēju ātrāk sākt un ātrāk beigt darbadienu, paceļot darba laika sākumu par stundu agrāk. Beidzot darbu plkst. 16 vai 17, vēl var pagūt aizbraukt nopeldēties vai nodoties citiem vasaras baudīšanas priekiem. Ja, piemēram, birojā ir svarīgi nodrošināt klientu apkalpošanu līdz noteiktam laikam, veidojiet slīdošo grafiku!
 •  Siltā laika priekšrocības un biežāka kopā-būšanai. Varbūt sanāksmi var pārcelt uz tuvējo parku? Būs gan iedvesmojoši, gan veicinās radošu domu lidojumu. Vai arī reizi nedēļā ieplānojiet kopīgas pusdienas uz jumta terases.
 • D vitamīns birojā. Atveriet žalūzijas un logus, ielaidiet sauli un svaigu gaisu, rosiniet darbiniekus biežāk iziet īsā pastaigā, lai uzņemtu papildu devu skābekļa, D vitamīna un smaidu.
 • Atbrīvota atmosfēra. Ja vien nozares un uzņēmuma standarti atļauj, organizējiet tematiskās piektdienas – havajiešu ballīti ar ziedu virtenēm un augļu smūtijiem, dienu jūrnieku stilā vai tematiskās augļu dienas (arbūzu, zemeņu) u.tml., lai atmosfēra birojā būtu atbrīvotāka un darbinieki justu vasaru ne tikai atvaļinājuma laikā.

Lai jūsu komandā izdodas apvienot pelnītu atpūtu ar mērķu sasniegšanu!

Ja jūsu uzņēmumā nepieciešami pagaidu darbinieki biroja administratīvo uzdevumu izpildei, lūdzu, sazinieties ar Simplika konsultantiem (latvia@simplika.com).

 

Aizvērt

Pagaidu darbinieki un jauktu komandu vadība

Februāris, 2017

 

Pagaidu-darbinieki-Simplika

 

Biznesa žurnāls “Forbes” par vienu no TOP10 tendencēm darba tirgū 2017. gadā izvirza jauktu komandu attīstību un vadību. Ar šo saprotot ne tikai dažāda vecuma, tautību un kultūru cilvēku apvienošanu, bet arī atšķirīgus nodarbinātības vai sadarbības veidus vienā komandā.

ASV veikts pētījums liecina, ka 93% kompāniju jau šobrīd plecu pie pleca strādā pilna laika un ārštata (freelance) darbinieki, un prognozes liecina, ka līdz 2020. gadam ārštata darbinieku īpatsvars uzņēmumos pieaugs līdz vismaz 30%. Tas – pasaulē.

Baltijas darba tirgū sadarbība ar ārštata speciālistiem raksturīga vien atsevišķās biznesa jomās. Tomēr jaunajai paaudzei arvien vairāk ienākot darba tirgū un nomainot senioru paaudzi (Baby Boomers, dzim. 1945.-1966.g.), varam rēķināties ar pieaugošu interesi pēc īstermiņa un projektu veida darba.

Komandu vadītājiem tas nozīmē kārtējo izaicinājumu – spēju veiksmīgi vadīt jauktas komandas un ārštata speciālistu darbu.

PAGAIDU DARBINIEKU UN ĀRŠTATA SPECIĀLISTU VADĪŠANA, PAMATPRINCIPI

Izpratne par pagaidu darbinieka gaidām

Ja vairāk vai mazāk zinām pastāvīgo darbinieku motivāciju, tad darbinieks, kas komandai pievienojas uz neilgu laiku, mums ir kā balta lapa. Atbilstīgs ir pavisam tiešs jautājums: “Ko tu no šīs sadarbības sagaidi?” Peļņas darbs? Laba pieredze? Interesants projekts? Attiecīgi sadarbības noslēgumā pārliecinoties, ka darbinieks gaidīto saņēmis un nākotnē varam sadarboties atkārtoti.

Pagaidu darbinieku motivācijas TOP3 Latvijā: pieredzes gūšana, iespēja ienākt vai atgriezties apritē, iespēja pašam plānot un vadīt savu laiku, nesaistoties ilgtermiņa regulētās attiecībās.

Galvenās pagaidu darbinieku grupas Latvijā: jaunieši, kuri nule beiguši augstskolu, jaunās māmiņas un atsevišķu profesiju speciālisti, piemēram, IT, reklāmas u.c. industrijās.

P.S. Šeit nerunājam par “piespiedu” īstermiņa darbiniekiem, kas raksturīga, piemēram, būvniecībā.

Precīzs darba uzdevums

Skaidrība par paveicamo darbu, tā apjomu, kvalitāti un termiņiem. Pēc iespējas detalizēti, ar plašāku un dziļāku informāciju kā štata darbiniekiem, kuri uzņēmuma vērtības un mērķus pārzina krietni labāk. Sarunām ar pagaidu darbinieku par darba mērķi un to, kā tas iekļaujas kopējā ainā, parasti veltāma papildu uzmanība un laiks.

Iekļaušana komandā

Iekļaušana komandā pagaidu darbiniekam ir svarīgāka, nekā jums varētu šķist, tāpat kā vienlīdzīga attieksme un darba apstākļi (ja vien darbs netiek veikts attālināti). Iepazīstiniet ar kolēģiem, pēc iespējas iekļaujiet e-pastu sarakstē, aiciniet piedalīties sapulcēs un komandas pasākumos. Ieguvums būs abpusējs!

Komunikācija

Veiksmīgā sadarbībā liela nozīme ir operatīvai komunikācijai un regulārai, tūlītējai atgriezeniskajai saitei (feedback). Tāpat nežēlojiet arī uzslavas un pateicību par labi paveikto.

Visefektīvāk būs, ja pilnu komunikāciju ar pagaidu darbiniekiem uzticēsiet konkrētam cilvēkam par visiem jautājumiem – sākot no projekta mērķa līdz pat uzņēmuma autostāvvietas izmantošanai. Lai cilvēkam nav jāmaldās pa uzņēmumu un jāmeklē atbildīgo par katru no jautājumiem.

Precīzas vadlīnijas

Gadījumā, ja pagaidu darbinieks veic komunikāciju uz āru uzņēmuma vārdā, svarīgs ir sagatavošanas darbs, lai tā tiktu veikta atbilstoši kultūrai un standartiem: telefona sarunas scenārijs un uzrunas formāts, e-pasta sagatave, nodrošināta piekļuve veidlapām un formām.

Atalgojums

Pagaidu darbinieka piesaistei uzņēmumā ir ērtības funkcija – iespēja tikt galā ar īstermiņa darba apjoma pieaugumu un paveikt neparedzēto, nepārslogojot komandu. Tāpēc būtu maldīgi pagaidu darbinieku uztvert kā iespēju ietaupīt; visticamāk, kopējās izmaksas būs lielākas, nekā pastāvīga darbinieka nodarbināšana (pārrēķinot laikā).

Biežākie vadītāju “klupšanas akmeņi” sadarbībā ar pagaidu darbiniekiem

 • Neprecīzi mērķi. Tiem jābūt kvalitatīvi, kvantitatīvi un laikā izmērāmiem.
 • Neskaidras vadlīnijas. Lielākie pārpratumi rodas, ja darba uzdevums tiek nodots tikai mutiski.
 • Atstāšana novārtā. Vēl viena komunikācijas kļūda – iedot rakstisku instruktāžu vai darba paraugu, nepārliecinoties, ka darbinieks ir visu sapratis un šīs vadlīnijas darba gaitā tiešām ņem vērā!
 • Dažādi informācijas avoti. Esam bijuši par lieciniekiem situācijai, kad pagaidu darbiniekam darba uzdevumu sniedz viens cilvēks, darba izpildi pārbauda kāds cits, un vēl pa vidu atrodas vairāki padomdevēji.

Tāpat esam neskaitāmas reizes pārliecinājušies, ka labs pagaidu darbinieks var kļūt par pastāvīgu darbinieku un nākotnē izveidot lielisku karjeru uzņēmumā. Ja vien jau sākotnēji veidota auglīga un pārdomāta sadarbība.

 

Aizvērt

Pagaidu darbinieki. Simplika atlases projekti 2016. gadā

Janvāris, 2017

 

Pagaidu-darbinieki-simplika2016

 •  Komanda datu apstrādei un ievadei: 29 pagaidu darbinieku noma uz 4 mēnešu periodu, kas nodrošina klientu informācijas apkopošanu un ievadi sistēmā. Pilns atlases un darba attiecību nodrošināšanas process: grupu intervijas, precizitātes un personības kompetenču pārbaude, darba līgumattiecību nodrošināšana, darba algas aprēķins un izmaksa. Darbinieku aizvietošana pēc nepieciešamības.
 • Asistenti konferencēs. 6 – 10 pagaidu darbinieku noma uz 1-2 dienām reizi kvartālā konferenču apkalpošanai. Novērtēšana: motivācijas intervija, angļu valodas un personības kompetenču pārbaude. Video-intervija. Pilns nodarbinātības pakalpojums: līgumu slēgšana, darba stundu uzskaite, darbinieku aizvietošana, algu izmaksa.

 • Darbinieki uz mārketinga akcijas laiku materiālu apstrādei un uzskaitei. 8 pagaidu darbinieki, nepilns darba laiks, stundu likme. Pilns nodarbinātības pakalpojums: personāla atlase, darba līgumu slēgšana, darba stundu uzskaite, darbinieku aizvietošana, algu izmaksa.

 • Dāvanu saiņotāji reklāmas aģentūrā pirmssvētku laikā uz 1,5 mēnesi. 3 darbinieki, pilns atlases process – darbinieku atlase, noma un aizvietošana.

 • Noliktavas darbinieki. Vairāki projekti darbinieku nomai uz laiku no 2 nedēļām līdz 9 mēnešiem. Industriālās un patēriņa preču noliktavas. Pilns nodarbinātības pakalpojums: personāla atlase, darba līgumu slēgšana, darba stundu uzskaite, darbinieku aizvietošana, algu izmaksa. Pēc projekta beigām vairākiem speciālistiem izteikts pastāvīga darba piedāvājums.

 • Regulāri projekti: sekretāres aizvietošanas pakalpojums. Ilgtermiņa vai vienreizēja līguma ietvaros nodrošinām pagaidu sekretāri uz laiku no 1 darbadienas līdz pat 1,5 gadiem.

 

Aizvērt

Īstermiņa darbinieki – ekonomiski pamatota vajadzība

Jūnijs, 2016

Pagaidu_darbinieki

12. jūnija Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” sižetā tika aktualizēta tēma par terminētajiem darba līgumiem, kurus kā darba tiesisko attiecību formu arvien biežāk izvēlas darba devēji. Tā uz noteiktu laiku tikuši parakstīti 14% no visiem 2016. gadā noslēgtajiem darba līgumiem Latvijā.

Uzmanību īpaši piesaistīja komentārs sižeta noslēgumā: “Lai darba devēji nebūtu atbildīgi par savu padoto sociālajām garantijām, kā arī citu priekšrocību dēļ, citviet Rietumeiropā aizvien lielāku popularitāti iegūst starpnieku kompānijas starp darba devēju un darba ņēmēju. Proti, darba devējs maksā noteiktu summu šim starpniekam, kas jau tālāk atalgojumu izmaksā darbiniekam. Protams, darba ņēmējs šādā situācijā visbiežāk nav ieguvējs…”

Tā kā esam tieši šāds starpnieku uzņēmums un arī viens no Latvijas Pagaidu darba aģentūru asociācijas (LPDAA) biedriem, aicinām paraudzīties uz šo jautājumu gan darba devēju, gan darba ņēmēju acīm.

Pirmkārt, šo t.s. starpnieku jeb darbinieku nomas uzņēmumu izmantošana nenozīmē atteikšanos no sociālajām garantijām vai jebkāda cita veida atbildības darba ņēmēja (un valsts) priekšā. Visu atbildību kā likumīgais darba devējs uzņemas darbinieku nomas kompānija. Kopš 2011. gada to darbība definēta arī Darba likumā.

Otrkārt, nereti šīs īstermiņa saistības ir pašu darba ņēmēju interesēs. Mūsu pozitīvās pieredzes sarakstā ir gan jaunās māmiņas, kuras ar pagaidu projektu palīdzību spējušas atgriezties darba tirgū, gan jaunieši, kuri šādi guvuši savu pirmo darba pieredzi un atspērienu karjerā.

Tipiskas pagaidu darbinieku piesaistes situācijas ir:

 • pastāvīgo darbinieku aizvietošana atvaļinājuma laikā,
 • īslaicīga darba apjoma palielināšanās vai sezonas rakstura darbs,
 • atsevišķi gabaldarbi jeb projekti, piemēram, dokumentu arhivēšana, datu pārnese uz jaunu IT sistēmu vai mārketinga akcijas.

Šobrīd aktuāla ir atvaļinājumu sezona, un darba devēji arvien vairāk apzinās, cik nozīmīga ir darbinieku kvalitatīva atpūta. Tajā pašā laikā ir pozīcijas, kuru klātbūtne ir nepieciešama pastāvīgi, piemēram, biroja administrators, kurš rūpējas par organizatoriskām funkcijām. Lai nepārslogotu darbiniekus ar papildu pienākumiem uz kolēģa atpūtas rēķina, darba devēji labprāt izmanto iespēju piesaistīt aizvietotāju – pagaidu darbinieku.

Daudziem darba meklētājiem šī ir laba iespēja gan profesionālai pilnveidei, gan skanīgam ierakstam CV un labiem darba piedāvājumiem nākotnē.

Ar šo vēlamies akcentēt, ka vienmēr būs cilvēku loks, kuriem pagaidu darbs būs laba iespēja, un darba devēji, kuriem īstermiņa darbinieki – ekonomiski pamatota vajadzība. Turklāt visā pasaulē kā viena no tendencēm, jo īpaši jaunākajai paaudzei darba tirgū, tiek uzsvērta devēja – darba ņēmēja attiecību aizstāšana ar sadarbības attiecībām. Tas nozīmē, ka arvien vairāk profesionāļu izvēlēsies projekta tipa darbu un konkrētu uzdevumu realizāciju, neiesaistoties ilgtermiņa darba attiecībās. Elastīgi un saskaņā ar savām darba un privātās dzīves līdzsvara vajadzībām.

Statistiku par terminētiem darba līgumiem pozitīvi ietekmēs arī pagaidu darba iespēju popularizēšana un attīstība, ko mudinām vērtēt no vairākiem skatupunktiem.

Ar pagaidu darbinieku aģentūru darba principiem un ētiku aicinām iepazīties Latvijas Pagaidu darba aģentūru asociācijas mājaslapā www.lpdaa.lv

 

 

Aizvērt

Darbinieku nomu Latvijā pagaidām izmanto galvenokārt ārzemju kompānijas

«Agrāk darbs ieņēma lielāko daļu cilvēku dzīves, bet šobrīd mainās dzīves uztvere un ļaudis vēlas balansu starp darba dzīvi un brīvo laiku. Tas maina arī nodarbinātību,» saka J. Lobanovska.
«Simplika ienāca Latvijas tirgū 2005. gadā un bija pirmā aģentūra, kas piedāvāja darbinieku nomu. Tas bija iespējams pateicoties mūsu ārzemju īpašniekiem, kas ienesa šo pieredzi Latvijā. Tas bija jauninājums vietējā tirgū,» saka J. Lobanovska. Uzņēmumu, kas piedāvā personāla nomu, uzdevums ir atbrīvot klientu kompānijas no administratīvā sloga un piedāvāt elastīgus nodarbinātības veidus, kas atbilstu gan klientu uzņēmuma situācijai, gan darbinieku pieaugošai vēlmei pēc elastīga darba laika. Vēsturiski šādus pakalpojumus lielākoties izmanto ārzemju uzņēmumu pārstāvniecības Latvijā, jo, pirmkārt, viņi ar šo pakalpojumu ir pazīstami un daudzu Eiropas valstu darba likumdošana veicina šāda veida nodarbinātību, kā arī atšķiras pašu cilvēku uzskati par nodarbinātību. Otrkārt, bieži vien šādām kompānijām ir ierobežots atļauto darbinieku skaits konkrētā valstī. Tādēļ nereti SIA Simplika saviem klientiem nodrošina pat veselas nodaļas darbību. Vēl viens iemesls darbinieku nomas izmantošanai ir administratīvo izmaksu samazināšana, jo aģentūra nosedz vismaz viena speciālista darbu, kas uzņēmumam būtu jānodarbina. «Noslēdzot sadarbības līgumu ar klientu un pieņemot darbā darbiniekus, mums jāstrādā tā, lai nodarbinātība atbilstu gan likumdošanai, gan uzņēmuma iekšējiem standartiem,» saka J. Lobanovska Skandināvijā līdz pat 80% cilvēku ir nodarbināti caur pagaidu darba aģentūrām, jo darba likumdošana ir smagnēja un arodbiedrību spēks - liels. Tas esot viens no iemesliem, kāpēc Skandināvijas uzņēmumiem patīk darbinieku noma un kāpēc skandināvu uzņēmumi veido struktūrvienības citās valstīs. Personāla nomai ir divi virzieni – pastāvīgie darbinieki un darbinieki uz īsu laiku. SIA Simplika specializācija ir t.s. baltās apkaklītes jeb biroja darbinieki un 95% ir ilgtermiņa darbinieki, kuri galvenokārt strādā ārvalstu kompāniju pārstāvniecībās.  Arvien ierastāk ir ar nomas darbinieku aizvietot sekretāri atvaļinājumā vai slimības gadījumā. Darbinieku nomas aģentūrām uztic arī apjomīgu īstermiņa projektu īstenošanu. Viens no interesantākajiem SIA Simplika veiktajiem projektiem ir kompānijā ieviestas jaunas datubāzes apmācību speciālistu noma uz 3 mēnešu periodu, kur 10 talantīgi un uz sadarbību vērsti jaunieši devās uz uzņēmuma filiālēm visā Latvijā, lai uz vietas apmācītu kompānijas darbiniekus. Tā ir lieliska profesionāla pieredze gan pašiem speciālistiem, gan iespēja uzņēmumam ērti un efektīvi nodrošināt konkrētu procesu. Visbiežāk pagaidu īstermiņa projektos nomātie darbinieki ir studenti, kas piestrādā paralēli mācībām, un jaunās māmiņas, kuras ģimenes apstākļu dēļ nevar apvienot mazuļa audzināšanu ar pilnu darba slodzi. «Noma dod iespēju jauniem, nepieredzējušiem cilvēkiem sākt pirmās darba gaitas, un praktiski visi pēc šiem īstermiņa projektiem ar Simplika palīdzību saņēmuši pastāvīga darba piedāvājumu,» saka J. Lobanovska. Līdz ar to varam runāt arī par darbinieku nomas vai pagaidu darba aģentūru pozitīvo ietekmi nodarbinātības veicināšanai. «Darbinieku noma Latvijā ir savas attīstības sākumā. Kopējais cilvēku skaits, kas gada laikā caur asociācijas (Latvijas Pagaidu Darba aģentūru Asociācija, LPDAA)  uzņēmumiem tiek nodarbināts Latvijā, ir ap 500. Tas ir ļoti maz. Es ceru, ka pēc pieciem gadiem šis skaits būs vismaz trīs reizes lielāks. Nomas bizness ir cieši saistīts ar ekonomikas kopējo attīstību,» saka J. Lobanovska. Viņa zina teikt, ka Lietuvā gada laikā tiek nomāti aptuveni 4500 darbinieki. Šī skaitliskā atšķirība starp Latviju un Lietuvu norāda uz Latvijas uzņēmumu konservatīvismu šajā jautājumu, kā arī Latvijā, atšķirībā no Lietuvas, darba likumdošana nekādā veidā šo elastīgo nodarbinātību neveicina. Igaunija ir vienu soli priekšā – tur pagaidu darba aģentūras no mazkvalificētā darbaspēka nodrošināšanas pārkvalificējas uz speciālistu līmeņa pozīcijām, pamatā IT, pārdošanas un mārketinga, kā arī asistējošās pozīcijas. «Pagaidu darba aģentūras vairs nenozīmē sezonālu pieeju. Starptautiskās kompānijas, kuru galvenā mītne atrodas Eiropā vai citur pasaulē, izmanto personāla nomu, un termins «pagaidu», nozīmē vismaz viena gada periodu. Šīs kompānijas sagaida, ka tiks nodrošinātas visas ar personālu saistītās funkcijas, sākot no darbinieku atlases līdz darba līgumu administrēšanai, algas aprēķināšanai un izmaksai līdz pat darba auto nomai, komandējumu administrēšanai un pat palīdzību darbinieka dzīvesvietas maiņas procesā,» stāsta J. Lobanovska. Runājot par to, kā personālvadības speciālisti vērtē cilvēkus, kuri bieži mainījuši darbu, viņa norāda, ka, kamēr tas ir noticis paralēli studijām, šāds ieraksts CV ir apsveicams. Vēl divus gadus pēc augstskolas absolvēšanas tas ir pieņemami, bet pēc tam gan ir liels jautājums, kāpēc cilvēks tā dara, ja vien tās nav jaunās māmiņas, kam pagaidu darbs palīdz atkal ienākt darba vidē no bērna kopšanas atvaļinājuma. Vēl viena cilvēku kategorija, kas strādā pagaidu darba aģentūrās, ir cilvēki, kuri vēlas līdzsvarot darba īpatsvaru savā dzīvē. Publicēts laikrakstā Dienas Bizness, 21.05.2014. Žurnāliste Anda Asare
Lasīt tālāk Aizvērt

Darbinieku skaits Simplika Latvijā pārsniedz 100

Priecājamies, ka mūsu pagaidu un pilna laika nomāto darbinieku skaits jau vairākus gadus sasniedz skaitli 100, bet vasaras mēnešos parasti pārsniedz 120.
Pagaidu pozīcijām visbiežāk piesaistām biroja administratīvos darbiniekus - informācijas apstrādes un ievades speciālistus, sekretāres u.c., bet pilna laika darbā strādā dažādu profilu speciālisti - pārdošanas, IT, grāmatvedības profesionāļi un pat vēstniecības darbinieki. Paldies par uzticību!  
Lasīt tālāk Aizvērt

Simplika iesaistās projektā “Darba vieta jaunietim”

Sekojot mūsu mērķim palīdzēt darba meklētājiem integrēties darba tirgū - uzsākt vai atsākt karjeras gaitas - esam iesaistījušies Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotā nodarbinātības pasākumā "Darba vieta jaunietim" un piesaistījuši jaunu, lielisku kolēģi darbam ar informācijas ievadi un apstrādi.
Savukārt darba devējiem atgādinām par šādu iespēju un rosinām to izmantot! Vairāk par projektu lasiet Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā.
Lasīt tālāk Aizvērt