Pārdzīvot vasaru birojā

Jūnijs, 2017

Vasara_Biroja_Simplika

Kaut vasara šogad pie mums nāk īpaši kūtri un negribīgi, vairumā uzņēmumu atvaļinājumu grafiki jau saplānoti, un ik pa laikam kāds kolēģis ar laimīgu smaidu sejā atvadās uz nedēļu, divām.

Skaidrs, ka arī vasarā darbs turpinās, un gan vadītājs, gan paši darbinieki šajā laikā var veidot tādu vidi, lai vasaru birojā nevis pārdzīvotu, bet izbaudītu!

Pārdomāts atvaļinājumu plāns un vienlīdzīga, godīga attieksme

Zinot uzņēmuma “sastrēguma” stundas un īpaši noslogoto laiku, vēlams jau pie darba attiecību uzsākšanas informēt un vienoties ar darbiniekiem par atvaļinājuma politiku uzņēmumā – atvaļinājumu plānošanas principiem, ieteicamajiem atvaļinājumu laikiem, paaugstinātas noslodzes periodiem, kad brīvdienas nav vēlamas. Ar vienlīdzīgiem nosacījumiem, kas vienādi saistoši visiem darbiniekiem.

Darbinieku slodze uz citu atvaļinājuma rēķina

Viena no atvaļinājumu laika problēmām – kolēģu pārslodze, veicot brīvdienas baudošā kolēģa darbu.

Lai no tā izvairītos,

  • rosiniet darbiniekus laikus plānot veicamos uzdevumus un visu prioritāro paveikt pirms atvaļinājuma, neatstājot pusdarītus darbus kolēģiem,
  • ja tomēr darbinieka atvaļinājuma laikā veicami kādi neatliekami uzdevumi, sadaliet tos uz vairāku kolēģu pleciem, nepārslogojot vienu cilvēku,
  • piesaistiet pagaidu darbinieku(-s), kas vasaras periodā veiktu administratīvas, nespecifiskas funkcijas un atslogotu komandu kopumā.

Citāda ikdiena

Ja vasarā jūsu uzņēmumā, nozarē raksturīgs mazāks darba apjoms, izmantojiet šo laiku jauniem projektiem, ideju ģenerēšanai un citkārt laika trūkuma dēļ atlikto plānu īstenošanai; dažādojiet ikdienu, rosiniet darbiniekus mainīt ierasto rutīnu. Iespējams, jauna pakalpojuma izstrādi mierīgi var veikt attālināti, piemēram, vasarnīcā.

Laiks izaugsmei

Ierasts, ka aktīvā mācību sezona sākas rudenī, tomēr daudzi izvēlas apmeklēt kursus un mācības tieši vasarā, jo īpaši pie samazināta darba apjoma. Piedāvājiet darbiniekiem apmeklēt kursus, organizējiet mācības birojā.

Īpaša atmosfēra birojā!

Šis ir pateicīgs laiks, lai veidotu īpašu vidi – tādu, kurā darbinieki grib strādāt arī vasarā.

  • Elastīgs, vēl elastīgāks darba laiks. Daudzi izmanto iespēju ātrāk sākt un ātrāk beigt darbadienu, paceļot darba laika sākumu par stundu agrāk. Beidzot darbu plkst. 16 vai 17, vēl var pagūt aizbraukt nopeldēties vai nodoties citiem vasaras baudīšanas priekiem. Ja, piemēram, birojā ir svarīgi nodrošināt klientu apkalpošanu līdz noteiktam laikam, veidojiet slīdošo grafiku!
  •  Siltā laika priekšrocības un biežāka kopā-būšanai. Varbūt sanāksmi var pārcelt uz tuvējo parku? Būs gan iedvesmojoši, gan veicinās radošu domu lidojumu. Vai arī reizi nedēļā ieplānojiet kopīgas pusdienas uz jumta terases.
  • D vitamīns birojā. Atveriet žalūzijas un logus, ielaidiet sauli un svaigu gaisu, rosiniet darbiniekus biežāk iziet īsā pastaigā, lai uzņemtu papildu devu skābekļa, D vitamīna un smaidu.
  • Atbrīvota atmosfēra. Ja vien nozares un uzņēmuma standarti atļauj, organizējiet tematiskās piektdienas – havajiešu ballīti ar ziedu virtenēm un augļu smūtijiem, dienu jūrnieku stilā vai tematiskās augļu dienas (arbūzu, zemeņu) u.tml., lai atmosfēra birojā būtu atbrīvotāka un darbinieki justu vasaru ne tikai atvaļinājuma laikā.

Lai jūsu komandā izdodas apvienot pelnītu atpūtu ar mērķu sasniegšanu!

Ja jūsu uzņēmumā nepieciešami pagaidu darbinieki biroja administratīvo uzdevumu izpildei, lūdzu, sazinieties ar Simplika konsultantiem (latvia@simplika.com).